به‌جرئت می‌توان گفت آنچه بیشتر از مبلمان، گلدان‌ها و دیگر وسایل تزئینی می‌تواند نیازهای زیبایی‌شناختیِ بصری انسان را فراهم کند، استفاده‌ی به‌جا و مناسب از تابلوها و آثار هنری است. اگر فکر می‌کنید کافی است یک تابلوی زیبا و گران‌قیمت بخرید و سپس آن را با یک میخ به دیوار آویزان کنید، سخت در اشتباه هستید.
برای زیبایی و همگون شدن ظاهر منزل برای خرید تابلو و آثار هنری مواردی را باید قبل از خرید مد نظر داشته باشید، که در ادامه برخی از آنها را ذکر خواهیم کرد:
  • انتخاب سبک تابلو
پیش از خرید تابلو یا آثار هنری بهتر است ابتدا تعیین کنید چه سبکی را می‌پسندید. درگذشته سبک تابلوها و آثار هنری بسیار محدود بود، اما امروزه گزینه‌های متنوع و زیبایی وجود دارند که می‌توانید بسته به سلیقه‌تان بهترین تابلوها را در سبک‌های کلاسیک، مدرن، فانتزی و نظایر آن انتخاب کنید.
  • اندازه‌ی تابلو
پس از انتخاب سبک مورد علاقه‌تان و قبل از خرید تابلو، باید اندازه‌ی آن را تعیین کنید. تعیین اندازه‌ی درست تابلوها یکی از مهم‌ترین مواردی است که قبل از اقدام به خریدِ آنها باید در نظر گرفته شود. برای تعیین اندازه‌ی تابلو به نکات زیر توجه کنید:
  • فضای محل نصب
معمولا طراحان دکوراسیون داخلی عقیده دارند هرچه تابلو بزرگ‌تر باشد، بهتر است. تابلوهای بزرگ در بسیاری از موارد می‌توانند طراحی دکوراسیون منزل را کامل کنند. به‌عنوان مثال، اگر تعداد مبلمان یا وسایل موجود در اتاق با توجه به بزرگی فضای آن کم باشد و با فاصله از یکدیگر چیده شده باشند، یک تابلوی بزرگ به‌راحتی می‌تواند میدانِ دید را پُر کند.
  • شکل و ابعاد دیوار
برای دیوارهای بلند که شبیه به یک مستطیل ایستاده به‌نظر می‌رسند، بهتر است از پرتره و تابلوهای عمودی استفاده شود. اما برای دیوارهایی که افقی هستند (مانند دیوار راهروی ورودی منزل) بهتر است از تابلوهای افقی استفاده کنید. تابلوها باید تا حدی بزرگ باشند و حداقل دو‌ سوم یا سه‌چهارم کل دیوار را بپوشانند.
  • اندازه‌ی سقف
برای دیوارهای بلند که شبیه به یک مستطیل ایستاده به‌نظر می‌رسند، بهتر است از پرتره و تابلوهای عمودی استفاده شود. اما برای دیوارهایی که افقی هستند (مانند دیوار راهروی ورودی منزل) بهتر است از تابلوهای افقی استفاده کنید. تابلوها باید تا حدی بزرگ باشند و حداقل دو‌ سوم یا سه‌چهارم کل دیوار را بپوشانند.

در انتها مواردی که ذکر شد به طور مختصر اینگونه بیان میشود که:
۱. دقت کنید تابلوهایی را انتخاب کنید که از نظر سبک و اندازه با فضای منزل همخوانی داشته باشند و بهتر است با دکوراسیون اطراف‌شان متناسب باشند. به‌دقت اندازه و سبک تابلو را تعیین کنید و سپس به جست‌وجو بپردازید. اگر نگران تناسب آن با دکوراسیون هستید، بهتر است تابلو را از رنگ‌هایی انتخاب کنید که با یک یا دو رنگ از رنگ‌های اصلی دکوراسیون مطابقت داشته باشد تا اگر بخشی از دکوراسیون تغییر کرد، ناهماهنگی ایجاد نشود.
۲. ارزش آثار هنری فقط به جذابیت‌های بصری محدود نمی‌شود. گاهی دانستن داستان زندگی هنرمند یا اثر او می‌تواند ارزش ویژه‌ای به تابلو ببخشد. بنابراین هنگام خرید تابلو، درباره‌ی هنرمندی که در جست‌وجوی آثارش هستید، بیشتر تحقیق کنید.
۳. هنر، بهترین فرصت برای شکستن محدودیت رنگ‌هاست. حتما نباید از تابلوهایی استفاده کنید که ترکیبی از رنگ‌های موجود در فضای اتاق باشد. کمی خلاق باشید و به تضاد هوشمندانه‌ی رنگ‌ها فکر کنید.
4. همیشه قرار نیست تابلوهای بزرگ نصب کنید. گاهی می‌توان با نصب قاب‌های کوچک، تأثیر بیشتری روی بیننده ایجاد کرد. این تابلوها انگار به بیننده اشاره می‌کنند: «کمی نزدیک‌تر شو تا بهتر ببینی».
5. تابلوها شخصیت صاحب خانه را نشان می دهد. بنابراین هر تابلویی را خریداری نکنید. مطمئن شوید مفهومی که تابلو می رساند متناسب با شخصیت شما است و تاثیر خوبی روی بیننده دارد. تابلوهایی زیادی برای انتخاب وجود دارد. مطمئنا شما تابلویی را انتخاب می کنید که عاشقش شدید و متناسب با شخصیت شماست.
6. هرخانه دارای طراحی داخلی متنفاوت است. بعضی از آنها مدرن هستند و گرایش امروزی دارند و برخی کلاسیک. تابلوهایی متناسب با طراحی داخلی خانه خریداری نمایید.

«تابلــوهــای نقــاشـی»

لیست «تابلــوهــای نقــاشـی»​​​​​​​

سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش
سفارش