انواع روکش طبیعی چوب 
روکش طبیعی چوب و لایی روکش طبیعی، روکش ورقه نازکی است که از تخته هایی با کیفیت بالا بدست می آید . این روکش ها یا بصورت ورقه ورقه با یک تیغ خیلی بزرگ و سنگین از روی تخته جدا می شو.د و یا تنه گرد را به یک دستگاه خراطی بزرگ میبندند و مانند یک مداد تراش چوب را تبدیل به روکش میکنند . امروزه تجهیزات بسیار پیشرفته روکش گیری توانایی برش چوب را به گونه ای دارند که میتوانند هر نقشی را از چوب استخراج کنند .
تماس و مشاوره
اطلاعات علمی و تاریخچه چوب بلوط آمريكایی
رنگ چوب شاه بلوط آمریکایی مایل به قهوه ای تیره است كه به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می شود. در درختان جوان رنگ سفيد تا قهوه ای روشن است. شاه بلوط به رنگ كرم نيز است زمانی که توسط حشرات آسيب ديده باشد؛ ترک سوراخ و آسیب توسط حشرات دلیل تغيير رنگ چوب به رنگ کرم است.

دانه/بافت: دانه مستقيم به مارپيج يا متصل است  با یک بافت زبر و ناهموار
خلوص شايع: حلقه های رشد متمايز اشعه بدون لنز قابل مشاهده نيست
مقاومت به انفجار: چوب بسيار مقاوم در برابر ترک و غيره. البته چوب های سالم.
قابليت كار: به طور كلی روی چوب بلوط آمریکایی کار با ابزار دست و ماشين آسان است. شاه بلوط به راحتی لاشه و الياف می شود. بنابراین باید مراقب باشيد كه در ناخن و انگشتتان فرو نرود، به خوبی چسبيده می شوند.
بو: بوی مشخصی ندارد
آلرژی/سمی بودن: اگرچه هيچ اثرات نامطلوب بهداشتی برای شاه بلوط آمریکایی گزارش نشده است، اما دیگر انواع شاه بلوط باعث تحريک پوست می شود 
قيمت گذاری/دسترسی: به علت قطع تقريبا تمام درختان بالغ شاه بلوط آمریکایی، چوب آن نادر و (نسبتا) ارزشمند است.
روکش بلوط
​​​​​​​روکش بلوط، روکش راش و روکش ملچ جزو پرکاربرد های بازار به حساب مي آيند در اين بين روكش بلوط از ارزش و اهميت بالایی در استفاده در انواع كابينت ها و ميز های اداری و ال سى دی و مبلمان و جلو مبلی ها برخوردار است . روکش بلوط و به طبع چوب بلوط چولی چوب قهوه ای مایل به قهوه ای تیره است که به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می شود. در درختان جوان رنگ سفيد تا قهوه ای روشن است.
نام مشترک (ها): شاه بلوط آمريكايی 
نام علمی: Castanea Dentata 
توزيع: شرق ایالات متحده 
اندازه درخت: 100-120 فوت (30-37 متر) بلندر 5-7 فوت (1.5-2.0 متر)
به دليل نيش بلوط در اوايل دهه 1900، تعداد بسيار كمی از درختان این اندازه در حال حاضر وجود دارد.
 ميانگين وزن خشک: 30 پوند /3 فوت  (480 كيلوگرم /3 متر) 

رنگ / ظاهر چوب شاه بلوط امريكایی:
روکش چوب گردو
با گذر زمان و با ازدياد مصارف ملت از چوب و پاسخگو نبودن منابع طبيعي در مقابل استفاده ی بي رويه ی بشر از آن ها و در نهایت استفاده از ام دی اف و نئوپان در صنعت تجاری، چوب ها به کالاهای لوکس تبديل شدند كه از قيمتى چه بسا سرسام آور برخوردارند و قطع بر يقين برای استفاده در صنايع، دكوراسيون داخلی و ... صرفه ی اقتصادی ندارند.
چوب گردو از جمله ی بهترين و و مرغوب ترین چوب ها به حساب می آید. این چوب زير بافت، صيغل پذیر، همگن، رنگ پذير و به رنگ قهوه ای تیره می باشد که طرح و نقش  های زیبایی نیز دارد و همچنين دارای دوام بالايیست . وزن مخصوص این چوب در حدود 6/0 تا 7/0 گرم در سانتی متر مكعب می باشد که به آن سختی متوسطی داده است. منظور از سختی ميزان مقاومت آن در برابر نفوذ یک جسم خارجی است. بنا بر اين ميزان سختی يك چوب نسبت عکس با قابليت کنده کاری و اره خوری آن دارد